Mivel intézményünk nagy hangsúlyt fektet az idegen nyelvi oktatásra, iskolánkban már hagyománnyá vált a nyelvi táborok szervezése, ahol diákjainknak továbbfejleszthetik az iskolában megszerzett angoltudásukat.
Erre kapott lehetőséget 22 volt ötödikes diákunk. A foglalkozások reggeli után kezdődtek, ahol játékos formában gyakorolhatták a nyelvet mindennapi élethelyzetekben.
A hét első napján foglalkoztató füzetet készítettek a diákok, melybe a hét szóanyagát gyűjthették, ragaszthattak, rajzolhattak, majd kisvonattal látogatottak el Lillafüredre, ahol a legfőbb látványosságokról érdekes információkat hallhattak angol nyelven.
Másnap a Pannon-tenger Múzeum vendégei voltak a gyerekek, ahol angol nyelvű idegenvezetés mellett egy feladatlapot kellett kitölteniük. A délutáni foglalkozáson pedig kipróbálhatták a hagyományos angol zabpelyhes keksz sütését.
Szerdán ismét a kirándulásé volt a főszerep. Ezúttal a Vadasparkban tartottuk meg a délelőtti foglalkozást. A diákok a parkot térkép segítségével derítették fel. Bizonyos állatokról részletes információkat is gyűjtöttek a gyerekek, amiket délután angolul is feldolgoztunk, ehhez szükséges volt a tanult igeidők ismétlése is.
Szókincsük fejlesztése csütörtökön a belvárosban folytatódott, ahol egy kvízt kaptak a gyerekek, majd délután rendszereztük a hallottakat és látottakat.
A zárónapon eljött a számonkérés ideje, pénteken a megszerzett tudásukról számot is adtak a csapatok. Kiválóan, kreatívan megoldották a feladatokat. Mindenki jelesre vizsgázott. Az elkészült projektmunkák az aulában megtekinthetők.
A tábor minden tekintetben elérte célját: azon túl, hogy a diákok szókincse bővült, kulturális ismereteik is jelentősen gyarapodtak, hiszen Miskolc város legszebb helyeit, épületeit jártuk végig a tábor ideje alatt. A csapatok a negyedik nap végére teljesen összekovácsolódtak, új barátságok szövődtek.
A táborban való sikeres résztvételért a diákjaink angol nyelvű könyvet vehettek át.
Ez úton szeretnénk köszönetet mondani a Korszerű Református Általános Iskoláért Közhasznú Alapítványnak, hogy anyagilag hozzájárult a tábor megrendezéséhez.
Meg szeretném említeni az angol munkaközösség tagjait is, akik lelkiismeretesen és kreatív módon közreműködtek mind a tervezés, mind a lebonyolítás folyamatában: Orbánné Baksy Zsuzsanna, Dr. Darainé Juhász Bernadett, Szitka Marika, Grolmuszné Kovács Magdolna, Soósné Vehofsits Éva, Molnárné Veres Angelika.
Hálával tartozunk pedagógiai asszisztenseinknek, Tomasóczky Gabriella és Vincze Katalin kolléganőknek, illetve Szolyák Péternek, a Pannon-tenger Múzeum munkatársának.
Angol nyelvi munkaközösség
Hozzászólások