A 3. évfolyam feladata volt: A Bükk hegység és környezetének növényvilága.
Minden eszközzel, minden módon, tanítási órákon, napközis időben és még szabad időben is nagyon széles spektrumban, áttanulmányoztuk a Bükk hegység és az erdők növényvilágát.
Megtekintettünk oktató videón számos erdőhöz kapcsolódó kisfilmet. Füzetbe jegyzetelve csoportosítani igyekeztünk a növényeket. Mindenki választhatott egy számára kedves növényt, fát, bokrot és kis ismeretterjesztő munkát készített a leglényegesebb tulajdonságainak leírásával, rajzzal, fényképpel illusztrálva.
Az olvasókönyvben, környezetkönyvben fellelhető olvasmányokat, kiegészítő anyagokat elolvastuk, tanulmányoztuk. Közösen rajz és technika órán plakátokat, rajzokat, színezett növényrajzot készítettünk.
Az iskolai kiskertet, melyek magaságyását a Fenntarthatósági héten előkészítettük, növényeket ültettünk, azokat öntöztük, kapálgattuk, gyomláltuk. Minden virág, vetett mag, hagyma, dísznövény szépen fejlődik benne, hála a gondos kezeknek!
A gyógynövényekre különösen sok időt szántunk, megismerkedtünk a „Gyuri bácsi” gyógyteáival. Különösen fontos, mivel a Bükk gyógynövényeivel lett híres, hiteles ember Szabó György, aki 94 éves és jó egészségnek örvend.
Gyógynövény teát készítettünk, kóstolót tartottunk, csipkelekváros falatkákat ettünk, házi készítésű lekvárral.
Nagy élményt jelentett az erdei kirándulás a Királyasztalra, ahová egy csodálatos erdész kísért el minket és tudásunkat gazdagította az általa tanított, elmondott ismeretekkel. Másnap csoportban „ Ki mit tud?”-ot rendeztünk a látottakból, hallottakból.
Végül kiállítottuk a gyűjtött, elkészített anyagokat. nagyon hasznosan, élménydúsan telt el a hét!
Nagyné Szűcs Zsuzsanna