Május elején, egy szép, kellemesen meleg tavaszi napon útra keltünk az osztállyal. A gyerekek nagyon szeretik az állatokat. Elindultunk hát a Miskolci Állatkert és Kultúrparkba, mely hazánk legrégebbi múlttal rendelkező állatkertje, s amelyet 1983-ban nyitottak meg először a látogatók előtt.
Akkor még a Miskolci Városi Vadaspark nevet viselte, s azért hozták létre, hogy bemutassa Miskolc város lakóinak a közvetlen környezetük – főként a Bükk hegység – élővilágát. Mára már szinte minden földrész állatvilága képviselteti magát az állatkertben. A Csanyik-völgyben lévő hatalmas területen sétálgatva 5 kontinens 120 állatfajának közel 700 egyedét pillanthattuk meg különleges erdei környezetben. Láttunk különböző kontinensről érkezett emlősöket, ragadozó madarakat a röpdékben, tigrist, perzsa leopárdot, hiúzt, nagy népszerűségnek örvendő szurikátákat, selyem majmocskákat, nagy szőröstatukat, észak-amerikai kúszósülöket, szarvasokat, mosómedvéket, de kétpúpú tevéket is. Az állatkert két legnagyobb kedvencét is szemügyre vettük, Forgó Dorkát és Füles Borkát, a két barnamedvét, akiket a látogatók neveztek el. Gyarapíthattuk ismereteinket a hüllőkről és kétéltűekről egyaránt. Simogattunk madárpókot, agámát, koros kaméleont, s a gyerekek kérésére vörös királysiklót is. A lányokat, fiúkat leginkább a napokkal korábban érkezett oroszlánok érdekelték. Zeuszt, a hímet már a kifutón csodálhattuk meg, a két nőstényt csak ablakon keresztül nézhettük. A gyerekek lelkesen fogadták a hírt, hogy részt vehetnek a nőstények névadó játékában. Fáradtságot nem ismerve, nagy érdeklődéssel és kíváncsisággal barangoltuk be a legkülönbözőbb helyeket. Természetesen a teljesség igénye nélkül, hiszen egy délután nem elegendő az egész terület bejárására.
A kirándulás lehetőséget teremtett arra, hogy olyan élményekben legyen része a gyerekeknek, amelyek kedvezően befolyásolják a környezetükhöz, a természethez és az állatokhoz fűződő viszonyukat.
Kellemesen elfáradva, rengeteg élménnyel gazdagodva tértünk vissza az iskolába.
Balla Anikó, Jófalvi Viktória