Izgalommal készültünk a táborra kollégámmal, Nagy Sándor - biológia-kémia szakos tanár úrral. A karantén után izgalmas volt az újra kezdés. Nagy örömünkre 22 tanuló jelentkezett.
Célunk az volt, hogy játszva - tanulva felkeltsük az érdeklődésüket a természettudományok iránt és elültessük bennük a logikus, elemző gondolkodást. Szerettük volna megmutatni nekik, milyen csodálatos világot adott nekünk Isten, hogy megérezzék ennek a felelősségét, tudjanak naponta rácsodálkozni a természeti szépségekre. Ezért minden napot áhítattal kezdtünk, hálát adva mindenért.
Programjaink is nagyon változatosak voltak.
Hétfőn és szerdán az iskolában oldottunk meg logikai feladatokat, kísérleteztünk, mikroszkóppal metszeteket vizsgáltunk, megnéztünk néhány érdekes filmrészletet.
Kedden Egerben jártunk az Eszterházy Egyetem Varázstornyában. Megtekintettük a kiállítást, közben felfedezve rejtett információkat is. „Fizikát” játszottunk a Varázsteremben. Egy érdekes planetáriumi kiránduláson vehettünk részt. Gyönyörködtünk a kilátásban az egyetem tornyának teraszáról. Részesei lehettünk két látványos órának, melynek címe:
Survivor avagy túlélés kémikus módra - Dr. Murányi Zoltán és a Légnyomással kapcsolatos kísérleteket - Dr. Vida József előadásában. Megdicsérték a csapatot, hogy ritkán látnak olyat, hogy ennyi előadást érdeklődéssel hallgatnak meg tanulók.
Csütörtökön pedig Szentlélekre túráztunk. Már a feljutás is kalandos volt, mert az utat a víz kimosta és benőtte a gaz. Útközben megpihentünk a DVTK forrásnál, ahol kicsit kísérleteztünk - vízzel – mennyi 200 ml, 500 ml; faágakból 1 négyzetmétert sikerül-e kirakni; tutaj készítés és sebesség mérése volt a következő feladat, majd nagyítóval vizsgálták meg a kövek alját a vízben. Innen a Turistaparkba vitt az utunk, ahol újabb kalandok következtek a kötélpályán. A sikeres teljesítés örömével csúsztak le a végén. Ezután egy kis játék következett a parkban.
Pénteken a Pannon-tenger Múzeumot fedeztük fel újra. Többen látták már a kiállítást, de Sanyi bácsi feladatai izgalmasakká tették az ott töltött órákat. Kérdőívet töltöttek ki a kiállítás anyaga alapján, mely komoly kutatómunkát igényelt a termekben látható információs táblák segítségével. A felügyeletünkre kirendelt hölgy ámulattal nézte, ahogy tanulóink lelkesen keresték a megoldásokat.
Hálásak vagyunk az óvodánknak, hogy biztosították számunkra a finom ebédet.
Hálásak vagyunk gyermekekért, akik nyitott szívvel és érdeklődéssel velünk gondolkodtak és játszva tanultak a héten, és a szüleikért, akik biztatták őket.
Hálásak vagyunk az iskolavezetésért és az alapítványunkért, akik támogattak ebben bennünket és az anyagiakat is biztosították.
Hálásak vagyunk, hogy részesei lehettünk ennek a hétnek, együtt dicsérhettük Istent alkotásaiért és a bölcsességért, amit Tőle kapunk.
Tóth Zoltánné, fizika tanár